2019-2020 PARTICIPATING SCHOOLS


ZONE 1 ZONE 2 ZONE 3 ZONE 4
Region 1 BOYS

Perth & District Collegiate Institute
Glengarry District High School
South Grenville District High School


Garneau Ecole Secondaire
St. Francis Xavier Catholic High School


Carleton Place High School -- Team 1
Carleton Place High School -- Team 2
Notre Dame High School
West Carleton Secondary School


Ernestown Secondary School
East Northumberland Secondary School
Napanee District High School

Region 1 GIRLS

North Dundas District High School
St. John Catholic High School
South Grenville District High School


None


Carleton Place High School


East Northumberland Secondary School
St. Theresa Catholic High School
LaSalle High School


ZONE 5 ZONE 6 ZONE 7 ZONE 8
Region 2 BOYS

Haliburton Highlands Secondary School -- Team A
Haliburton Highlands Secondary School -- Team B


None


None

None

Region 2 GIRLS

Haliburton Highlands Secondary School -- Team A
Haliburton Highlands Secondary School -- Team B
Fenelon Falls Secondary School


None


Newmarket High School


Etobicoke Collegiate Institute


ZONE 9 ZONE 10 ZONE 11 ZONE 12
Region 3 BOYS

Centre Dufferin District High School


Bracebridge-Muskoka Lakes Secondary School
Eastview Secondary School
Holy Trinity Catholic Secondary School


Owen Sound District Secondary School


Centennial Collegiate & Vocational Institute (Team A)
Bishop MacDonald Catholic High School
Centre-Wellington District High School (Team A)
Centre-Wellington District High School (Team B)
Centennial Collegiate & Vocational Institute (Team B)
Kitchener-Waterloo Collegiate Institute

Region 3 GIRLS

Centre Dufferin District High School


Georgian Bay Secondary School
Eastview Secondary School
St. Theresa's Catholic High School
Bradford Holy Trinity Catholic High School


Saugeen District Secondary School


Centennial Collegiate & Vocational Institute
Cameron Heights Collegiate Institute
Guelph Collegiate & Vocational Institute
Kitchener-Waterloo Collegiate Institute


ZONE 13 ZONE 14 ZONE 15 ZONE 16
Region 4 BOYS

A.N. Myer Secondary School
Eden High School
Grimsby Secondary School
Sir Winston Churchill Secondary School
Westlane Secondary School
Westmount Secondary School


South-Huron District High School


St. John's College


Assumption College School
Chatham-Kent Secondary School
John McGregor Secondary School
Leamington District Secondary School
Sarnia Northern Collegiate Institute & VS
Ursuline College School

Region 4 GIRLS

A.N. Myer Secondary School -- Team A
A.N. Myer Secondary School -- Team B
Grimsby Secondary School
Sir Winston Churchill Secondary School -- Team A
Sir Winston Churchill Secondary School -- Team B
Westmount Secondary School


South-Huron District High School -- Team A
South-Huron District High School -- Team B


Pauline Johnson Collegiate & VS
Paris District High School


Chatham-Kent Secondary School
Sarnia Northern Collegiate & VS
Ursuline College School